Czy kwas kaprylowy pomoże w przebiegu kandydozy?

Zwiększony apetyt na słodycze, częste biegunki, a także odczuwanie dyskomfortu to możliwe objawy kandydozy przewodu pokarmowego. Nadmierna kolonizacja drożdżami Candida albicans to problem coraz częściej występujący nie tylko u starszych, ale również młodych osób.

Problem, z którym nie potrafią poradzić sobie zwykłe leki

kwas kaprylowy

Kandydoza to problem występujący nadal pomimo szerokiej gamy leków przeciwgrzybiczych. Charakteryzująca je mierna penetracja tkankowa jest powodem coraz częściej występującej oporności drożdży.

Zarówno stosowanie pojedynczych dawek leków, jak i tzw. koktajli lekowych kończy się zazwyczaj fiaskiem w przypadku kandydozy zlokalizowanej w przewodzie pokarmowym. Nierówny przeciwnik za jakiego uznać można Candida albicans jak dotąd był niepokonany.

Kwas kaprylowy – najnowsze odkrycie

Kwas kaprylowy (zobacz w sklepie) to zawierający osiem węgli kwas występujący naturalnie w tłuszczach roślinnych takich jak olej kokosowy i rzepakowy. W organizmie człowieka działa on jako naturalny spalacz węglowodanów, których metabolizm reguluje. Ponadto wykazuje on bakteriobójcze cechy, w związku z czym oczyszcza ludzkie ciało z zbędnych drobnoustrojów.

Za najważniejszy mechanizm charakteryzujący kwas kaprylowy uznać można jednak działanie przeciwdrożdżakowe. Wysokie powinowactwo do ściany Candida albicans pozwala kwasowi łączenie z nią, a w następstwie niszczenie komórek drożdży. Regularne przyjmowanie suplementów zawierających wyżej opisany kwas daje możliwość zmniejszenia liczby kolonii o prawie 40 % w ciągu 14 dni.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zioła i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.