Ruszczyk kolczasty – właściwości

Ruszczyk kolczasty jest wiecznie zielonym krzewem należącym do rodziny myszopłochowatych. Posiada on liczne właściwości lecznicze, dzięki którym bardzo często jest stosowany w medycynie niekonwencjonalnej.

Ruszczyk kolczasty a walka z cellulitem

ruszczyk kolczastyJedną z bardzo przydatnych właściwości ruszczyka kolczastego jest to, że jest w stanie ona całkowicie usunąć cellulit z powierzchni ciała, albo przynajmniej zmniejszyć jego widoczność. Pomarańczowa skórka nie będzie więc już dłużej problemem. Ponadto preparat można również stosować na tworzące się pajączki, które nie wyglądają atrakcyjnie. Wszystko to jest możliwe za sprawą wspierania mikro krążenia, które ostatecznie znacznie ujędrnia skórę. Jeżeli więc ktoś chce poprawić kondycję skóry, to powinien na taki środek się zdecydować.

Ruszczyk kolczasty – właściwości przeciwbólowe

Warto również wiedzieć o tym, że wyciąg z takiej rośliny może być również traktowany jako skuteczny środek przeciwbólowy. Może on być stosowany albo zewnętrznie, albo wewnętrznie w zależności od lokalizacji bólu. Często jest w stanie pomóc w momencie, kiedy inne tabletki przeciwbólowe zwyczajnie nie dają rady. Nie powinny jednak go stosować osoby, które mają problemu z nadciśnieniem tętniczym. Stosowanie takiego preparatu jest w stanie dodatkowo podnieść ciśnienie, co może być niebezpieczne dla takich osób. Z kolei jest polecany osobom, które mają problemy z niedociśnieniem. Wtedy jest w stanie im pomóc.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zioła i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.